Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasami egzotycznych smaków.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz optymalne polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.